Strona główna » Sztuka zapraszania, czyli biznes z artystyczną duszą

Sztuka zapraszania, czyli biznes z artystyczną duszą

przez Pawel
zaproszenia slubne

Śluby, chrzciny, imprezy urodzinowe. Wyjątkowe wydarzenia wymagają szczególnej oprawy, w tym estetycznych zaproszeń. Prostota i elegancja, styl rustykalny, a może własny projekt? Natalia Jabłońska z drukarni artystycznej La Bien – w rozmowie z Pawłem Lewandowskim – opowiada o trendach na rynku oraz firmowych pomysłach, które przyciągają m.in. młode pary, marzące o perfekcyjnym ślubie.

Planowanie wesela to prawdziwa batalia organizacyjna dla pary. Z jak dużym wyprzedzeniem trzeba wykonać karty z zaproszeniami ślubnymi? Na ile miesięcy przed ceremonią najlepiej je rozesłać, żeby wszystko odbyło się w dobrym tonie?

Tak, to prawda. Przygotowania do wesela to duże wyzwanie, zwłaszcza dla par młodych, które stawiają na perfekcję. Zaproszenia ślubne to jeden z pierwszych etapów przygotowań, niejako zapowiedź tej wyjątkowej uroczystości, należy też pamiętać, że z każdym miesiącem przybywa zadań do wykonania. Pierwszy krok to stworzenie listy gości, która pozwoli oszacować, ile zaproszeń jest potrzebnych. Dodam, że warto zamówić kilka zapasowych sztuk, które mogą okazać się niezastąpione w sytuacji, gdy ostateczna liczba uczestników wesela ulegnie zmianie. Kiedy mamy przygotowaną listę gości oraz znane są już wszystkie informacje dotyczące miejsca, godziny itp. możemy przystąpić do procesu zamawiania zaproszeń. Choć standardowy czas wręczania zaproszeń gościom wynosi około trzech miesięcy przed datą ślubu, należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych aspektów. Na przykład jeżeli uroczystość została zaplanowana w okresie wakacji, świąt lub długiego weekendu, rozdanie zaproszeń z półrocznym wyprzedzeniem wydaje się być rozsądniejszym rozwiązaniem. Zaproszeni goście zyskają czas na zaplanowanie urlopu lub ewentualną zmianę planów. Podobną zasadą należy kierować się w przypadku krewnych lub znajomych, którzy na co dzień mieszkają poza granicami kraju, bowiem należy pamiętać, że zakup biletów lotniczych to kwestia dodatkowego czasu.

Jakie trendy dominują w tym roku, jeśli chodzi o wzory zaproszeń ślubnych. Co można o nich powiedzieć?

Trendy są zawsze, ale warto też pamiętać, że przy wyborze zaproszeń ślubnych musi, nazwijmy to, ,,zaiskrzyć’’. Para młoda powinna poczuć, że dany wzór to jest najlepszy wybór i utożsamiają się z nim w jakiś sposób. Jeżeli chodzi o trendy, to niezmiennie modny jest styl boho czy rustykalny, ale nie zapominajmy o prostych a jednocześnie bardzo eleganckich propozycjach, gdzie mamy spokojne tło a gramy złoceniami, srebrzeniami, ogólnie uszlachetnieniami w druku oraz czcionką. Trendem są również zaproszenia w prostej formie, mam tu na myśli ich format. Zauważamy, że większość par młodych stawia na jednokartowe zaproszenia, często dobierając do nich ozdobne wstążki czy sznurki.

Specjalizujecie się w kartach z indywidualnie zaprojektowanym wzorem. Jak wygląda taka procedura? Wykonujecie wzór na podstawie opisu, czy może to być np. rysunek sugerujący wygląd karty?

Tak, w naszej pracowni bardzo często wykonujemy zaproszenia według indywidualnego projektu. W naszej ofercie znajdują się również pozostałe dodatki na przyjęcia. Procedura może wydawać się skomplikowana, ale tak nie jest! Prowadzimy naszych klientów od samego początku do końca, pomagając, słuchając jakie mają potrzeby.

Plan miejsc weselnych

Plan miejsc dla gości może mieć atrakcyjną oprawę (fot. La Bien)

Przenosimy wyobrażenia młodej pary na projekt, a następnie wybieramy razem formę druku i możliwe uszlachetnienia, tak aby efekt finalny był wyjątkowy i zapewniamy, że nikt inny nie będzie miał takiego samego zaproszenia. Pary młode mogą opisywać nam słownie swoje potrzeby, podsyłać rysunki, inspiracje. Wszystko odbywa się tak, aby możliwie jak najbardziej ułatwić ten proces narzeczonym.

Przygotowania do wesela, czy innej ważnej imprezy, wywołują sporo emocji, czasem nerwówki. Warto występować w roli doradcy przy zamówieniach, czy lepiej ściśle realizować wizję klientów?

To jest kwestia indywidualna, w dużej mierze zależna od klienta. Nasze doświadczenie w branży pozwala nam ocenić, czy klient tego oczekuje. Otwarci na współpracę, pomoc i doradzenie jesteśmy zawsze, natomiast czy to się wydarzy, zależy od relacji. Mamy bowiem klientów, którzy wiedzą czego chcą i składają konkretne zamówienie, a spotykamy się również z sytuacjami gdzie od początku proszeni jesteśmy o doradzenie w kwestii wyboru. Wtedy z przyjemnością przeprowadzamy przez ten proces naszych klientów.

Zaproszenia na chrzciny, komunie, śluby, urodziny i imieniny to standard w ofercie La Bien. Co można opracować i wydrukować u Państwa dodatkowo, żeby uatrakcyjnić swoje wyjątkowe wydarzenie.

To jest ciekawe pytanie! Otóż nasze doświadczenie pokazuje nam, że bardzo wiele! Zaczynając od znanych wszystkim dodatków – takich jak: winietki z imionami i nazwiskami gości, drukowane menu na stoły, numery stołów czy plany usadzenia gości, przechodzimy do personalizowanych zawieszek czy naklejek na butelki lub podziękowań dla weselników w formie karty, gdzie pary młode często umieszczają niesamowite związane z ich życiem treści. Proponujemy naszym klientom plan z harmonogramem imprezy, który świetnie działa w kwestiach organizacyjno- logistycznych.

karteczki na stół weselny

Prostota i elegancja (fot. La Bien)

 

Chyba każdy z nas przynajmniej raz był na weselu gdzie para młoda oczekiwała na parkiecie, aż rozproszeni goście zbiorą się na pierwszy taniec. Harmonogram wesela pozwala uniknąć takiego problemu, bowiem goście dostają jasną informację, o której godzinie i jaka atrakcja jest zaplanowana. Wspomnę też o pewnym wzruszającym projekcie, który mieliśmy okazję realizować w postaci dodatkowej wkładki do zaproszenia na 80. urodziny, gdzie znalazł się piękny wiersz, oddający charakter uroczystości. Mogłabym długo opowiadać i wymieniać co możemy przygotować dla naszych klientów, jest tego naprawdę wiele: naklejki na pudełka z ciastem, personalizowane nazwy stołów, plansze powitalne czy stacji live cooking, rebusy ślubne, naklejki na pudełka z kopertami i wiele innych. Lubimy wyzwania!

Jakie najbardziej nietypowe, jeśli chodzi o formę, zamówienia realizowała Państwa firma?

Mieliśmy kilka takich projektów, wspomnę np. o zaproszeniu, na którym znalazła się ręcznie malowana a następnie przeniesiona na projekt podobizna młodej pary, ciekawe są również zamówienia 2w1 np. na ślub i chrzest święty czy na osiemnaste i czterdzieste urodziny. Niesamowicie inspirujące i ciekawe są zazwyczaj projekty indywidualne, gdzie pary młode proszą np. o szkic kościoła, w którym odbędzie się ślub czy namalowanie kwiatów, będących główną dekoracją już na samej uroczystości weselnej.

zaproszenia na chrzest druk

Niesamowicie inspirujące i ciekawe są zazwyczaj projekty indywidualne (fot. La Bien)

Karty z zaproszeniami ślubnymi to wyjątkowy produkt. Każda para uważa, że powinny być doskonałe. Jakie kryteria powinien spełniać papier, na którym są drukowane? Jakość druku to zapewne również najwyższy stopień drukarskiego wtajemniczenia.

Tutaj rolę odgrywa wiele aspektów, jakość papieru i uszlachetnień, posiadane maszyny oraz technologia druku. Nie możemy opowiadać zbyt wiele naszych tajemnic, ale o jednym możemy zapewnić. Jesteśmy firmą, która na rynku druku działa od wielu lat.

druk etykiet na butelki weselne

Unikalne zawieszki do trunków (fot. La Bien)

Nasze doświadczenie w branży jest naprawdę duże, a w La Bien stawiamy przede wszystkim na jakość i unikalne wzornictwo! Nie ma zamówienia, które z naszej pracowni wyszłoby bez kontroli jakości, a wszystkie produkty, i materiały, których używamy, posiadają klasę premium. Są przetestowane i sprawdzone przez nas i zadowolonych klientów.

Branża ślubna, jak każda inna, musi mierzyć się z lepszą lub gorszą koniunkturą. Czy inflacja powoduje, że przyszli małżonkowie w większości tną jednak koszty, wybierając skromniejsze warianty oprawy? A może w Polsce nadal obowiązuje zasada „zastaw się, a postaw się” i na oprawie się nie oszczędza?

Każda para młoda podchodzi do tego tematu indywidualnie. Jedni wybierają zaproszenia nieco tańsze, a inni nie patrzą na cenę wychodząc z założenia, że co do zasady jest to jedyna taka impreza w ich życiu. Wówczas cała oprawa dekoracyjna – w tym też papeteria ślubna – to ważny element. Tych drugich klientów mamy raczej więcej, stawiają na jakość wykonania, obsługi i finalnie swojego zadowolenia. Nasza oferta została przygotowana w taki sposób, aby każdy z klientów znalazł coś dla siebie i to w jakości premium

Zapraszamy do obejrzenia działów Labien:

 


artykuł sponsorowany

5/5 - (25 głosów)

Może Ci się spodobać