Strona główna » Koronkowa robota. Gdy panna młoda wybiera suknię ślubną

Koronkowa robota. Gdy panna młoda wybiera suknię ślubną

przez admin
Suknie ślubne Białystok

Ślub to szczególny czas w życiu, dlatego robimy wszystko, by wspomnienia z tej wyjątkowej ceremonii zostały z nami na całe życie. Wybór sukni ślubnej to jeden z najważniejszych elementów przygotowań. O koronkowej branży opowiada Edyta Wiśniewska w rozmowie z Michałem Szymańskim z portalu „Biznes z klasą”.

 

Czy nadal trzymamy się tradycji, że pan młody przed ceremonią nie powinien zobaczyć w sukni ślubnej swojej przyszłej żony, ponieważ przyniesie to pecha?

 

Myślę, że pewna część panien młodych dalej trzyma się tradycji. Nie chce, aby pan młody zobaczył suknię ślubną przed ceremonią. Jednak mimo to, coraz częściej zdarzają się panny młode, które właśnie ze swoim narzeczonym przychodzą wybierać suknię ślubną na ten najważniejszy dzień w ich życiu.

 

Ślub to jeden z najbardziej emocjonujących momentów w życiu. Przygotowania do ceremonii są sporym wyzwaniem. Bywa nerwowo. Stylistka musi mieć trochę cech psycholożki? Dyplomatyczne zdolności przydają się?

 

Cechy psycholożki, czy właśnie takie dyplomatyczne zdolności na pewno się w jakiś sposób przydają. Jednak najważniejsza jest cierpliwość do klienta oraz indywidualne podejście. Rzeczywiście często bywa nerwowo, dużo rzeczy załatwia się naprawdę na ostatnią chwilę, czasem wychodzą różne komplikacje. Zdarza się, że panny młode, chcąc nie chcąc, troszkę odreagowują to na przykład na nas. No i wtedy przede wszystkim musimy zachować cierpliwość, być  łagodnie nastawione, tak aby klientki uspokoić. Najważniejsze jest to, żeby klientki czuły, że mają w nas takie wsparcie, mogą z nami również porozmawiać, jak z przyjaciółkami. Nie musi to być sztywna atmosfera. My staramy się stosować taką praktykę.

salon sukni ślubnych Białystok

fot. arch. salon sukni ślubnych Białystok

 

Na co przyszła panna młoda powinna zwrócić szczególną uwagę przy wyborze sukni? Świadkowa, czy członkowie rodziny to dobrzy doradcy?

 

Przy wyborze sukni panna młoda przede wszystkim powinna zwrócić uwagę na to, by czuć się w niej wygodnie, bo nie tylko liczy się sam wygląd, a również komfort. Ślub trwa cały dzień. Bardzo dużo czasu spędza się w sukni ślubnej. Podczas przyjęcia są różne tańce i zabawy, więc z pewnością suknia nie powinna ograniczać ruchu, być wygodna, komfortowa, lekka. Powinna przede wszystkim ładnie się prezentować, zależy to w głównej roli od nas. Jeśli chodzi o wybór swoich doradców – nie ma złotej reguły, na to czy świadkowa bądź członkowie rodziny to dobry doradca, najważniejsze jest, by osoby wiedziały, w czym będzie dobrze czuć się panna młoda. Nawet jeśli weźmie się najbliższych członków rodziny, którzy mają całkowicie inny pogląd na to, jak panna młoda powinna wyglądać i doradzą jej to, co im się podoba, a nie to co jej przypadło do gustu, ani to z czym ona czuje się dobrze, to taka przymiarka na pewno nie skończy się sukcesem. Dlatego właśnie najważniejsze jest, by wziąć osoby bliskie, które naprawdę znają potrzeby panny młodej i będą wiedziały, jak jej po prostu doradzić.

 

Panna młoda może brać udział przy tworzeniu projektu swojej wyjątkowej sukni?

 

Wygląda to tak, że panna młoda może przedstawić nam swoje inspiracje w formie zdjęć, albo opowiedzieć o swoich oczekiwaniach, jak chciałaby, żeby ta suknia ślubna wyglądała. Daje nam takie konkrety, a następnie naszym zadaniem jest zorganizowanie tkanin, z których zostanie uszyta wybrana suknia ślubna. Następnie znów widzimy się z klientką na konsultację, pokazujemy zebrane przez nas materiały i wtedy pokazujemy je klientce, która wybiera z czego chciałby jeszcze suknię ślubną. W ten sposób bierze udział, a nawet musi udzielać się w tworzeniu projektu.  Czasami podane wytyczne są niewystarczające np. „chcę mieć suknię z koronkową górą i dołem. Takie wskazówki to za mało, bo koronek na rynku ślubnym jest naprawdę mnóstwo. Mamy bardzo dużo wzorów, różne kolory. Trzeba precyzyjnie określić o co chodzi, abyśmy mogły spełnić ślubne oczekiwania.

 

Który z projektów zapamiętałaś wyjątkowo, stał się wizytówką firmy?

 

Każdy projekt jest szczególny. Każda panna młoda jest dla nas wyjątkowa, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by nasze klientki wychodząc z naszego salonu, też czuły się wspaniale.

 

Zdarza się, że panny młode narzekają na pewne mankamenty swojej sylwetki. Dobra stylistka ma sprawdzone sposoby, aby je ukryć?

 

Dobre stylistki mają sprawdzone sposoby, jak ukryć mankamenty sylwetek klientek. Na przykład klientkom plus size nie proponujemy sukienek na cienkich ramiączkach, raczej bardziej zbudowane gorsetowe, czyli tak usztywniane u góry sukni.   Nie są polecane księżniczkowe doły, żeby nie zaburzać proporcji sylwetki. Podobnie wygląda w przypadku panien z szerokimi plecami. Każda sylwetka jest inna. W tej sytuacji również sprawdza się najlepiej indywidualne podejście do klientki. Ważne jest to, że najpierw słuchamy jakie klientka ma potrzeby i oczekiwania. Opowiada nam, jak wyobraża sobie, że będzie wyglądać jej suknia ślubna. Wtedy na bazie zebranych przez nas informacji, proponujemy klientkom sukienki z możliwością modyfikacji – na przykład na szersze ramiączka, na usztywnianą górę. Często też, przynajmniej ja tak mam, że widząc klientkę, słysząc jakie ma oczekiwania  co do sukni, składam jej propozycję, która okazuje się strzałem w dziesiątkę. Najczęściej te pierwsze suknie, które zostaną przez nas zaproponowane, zostają wybrane.

https://suknieslubnebialystok.pl

Salon sukien ślubnych Białystok

5/5 - (1 głosów)

Może Ci się spodobać