Strona główna » Bezpieczeństwo priorytetem. Jak prowadzi się szkołę jazdy?

Bezpieczeństwo priorytetem. Jak prowadzi się szkołę jazdy?

przez Pawel
nauka jazdy

Artykuł sponsorowany

– Nasi instruktorzy korzystają z najnowszych osiągnięć psychologii. Dzięki nim kursanci już od pierwszych chwil za kółkiem uczeni są, jak radzić sobie ze stresem podczas jazdy oraz egzaminu – mówi Andrzej Kończyk. Rozmawiamy z właścicielem Ośrodka Szkolenia Kierowców Konan w Warszawie. Jak podkreśla Andrzej Kończyk, bezpieczeństwo, wykwalifikowana kadra i wysoka zdawalność egzaminów przez kursantów to podstawa sukcesu firmy. 

Jakie były początki Państwa ośrodka szkolenia kierowców i co zainspirowało do jego założenia?

Już od blisko dwudziestu lat szkolimy nowych kierowców. Postanowiliśmy otworzyć swój ośrodek szkolenia kierowców, aby nasze standardy były zachowane. Dzięki temu kursy odbywają się na najwyższym poziomie, a zdawalność sięga blisko 100 procent.

Które zasady w nauczaniu przyszłych kierowców są priorytetowe?

Naszą podstawą nauczania jest otwartość i wykazanie się zrozumieniem. Dzięki temu budujemy zaufanie – między instruktorem, a kursantem – niezbędne do zmniejszenia stresu i łatwiejszego przyswajania wiedzy.

Czy oferujecie wsparcie dla kursantów z trudnościami w nauce?

Tak, każdemu kursantowi zapewniamy indywidualne podejście i wsparcie na każdym etapie nauki.

Jakie kursy oferuje Ośrodek Szkolenia Kierowców Konan?

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełny przekrój kursów na prawo jazdy od kategorii „A” przez „C+C+E”. Warto dodać, że prowadzimy także „B+”, czyli kurs prawa jazdy dla niepełnosprawnych.

Czy oferujecie dodatkowe zajęcia praktyczne?

Tak, w naszej ofercie również znajdują się jazdy doszkalające dla osób, potrzebujących więcej czasu za kierownicą lub dodatkowego przygotowania do egzaminu.

Gdy dawno nie siadało się za kółkiem, warto poćwiczyć. Kursy doszkalające dla doświadczonych kierowców są także prowadzone w ośrodku?

Oczywiście, w naszej ofercie są kursy doszkalające dla osób chcących podnieść swoje umiejętności lub poczuć się pewniej za kierownicą.

W ofercie znajdują się kursy teoretyczne online?

Tak, współpracujemy z najlepszymi i mamy optymalne materiały dydaktyczne na rynku, w tym podręczniki, aplikacje oraz wykłady online.

szkoła jazdy

Doświadczona kadra instruktorów to podstawa (fot. stock.adobe.com)

Czym Państwa ośrodek wyróżnia się na tle konkurencji?

Nasi instruktorzy korzystają z najnowszych osiągnięć psychologii. Dzięki nim kursanci już od pierwszych chwil za kółkiem uczeni są, jak radzić sobie ze stresem podczas jazdy oraz egzaminu. Takie podejście wpływa na wysoką zdawalność naszych kursantów.

Jakie technologie i narzędzia dydaktyczne wykorzystujecie?

Korzystamy z nowoczesnych narzędzi, takich jak symulatory jazdy i zaawansowane materiały edukacyjne, aby nasze szkolenia były najbardziej efektywne.

Czy współpracujecie z zewnętrznymi organizacjami i ekspertami?

Oczywiście, współpracujemy z lokalnymi ośrodkami i instytucjami, co pozwala nam utrzymywać najwyższe standardy nauczania. Regularnie zapraszamy ekspertów z różnych dziedzin, aby nasze kursy były jak najbardziej kompleksowe.

Co można powiedzieć o kwalifikacjach i doświadczeniu Państwa instruktorów?

Nasi instruktorzy są wysoko wykwalifikowanymi profesjonalistami, którzy regularnie podnoszą swoje umiejętności, by zapewnić kursantom kompleksowe wsparcie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Jakie środki bezpieczeństwa stosowane są podczas jazd szkoleniowych przez instruktorów OSK Konan?

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Dbamy o idealny stan techniczny naszych pojazdów, a nasi instruktorzy są wyjątkowo uważni podczas szkolenia.

Jak promujecie bezpieczeństwo na drodze?

Promowanie właściwych zachowań za kierownicą zaczyna się już podczas kursu na prawo jazdy. Dodatkowo w naszych social mediach oraz blogu często jest ten temat poruszany i przypominany zarówno kursantom jak i doświadczonym kierowcom. Dodatkowo organizujemy warsztaty i spotkania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa drogowego.

Jakie wyzwania napotykacie w swojej pracy?

Każdy dzień pracy instruktora nauki jazdy jest wyzwaniem. Wymaga on koncentracji, podczas nauki odpowiadamy za naszych kursantów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

kursy na prawo jazdy

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze (fot. stock.adobe.com)

Co możemy powiedzieć o kosztach kursów na prawo jazdy. Które opcje płatności Państwo oferujecie?

Ceny naszych kursów są konkurencyjne i dostosowane do wybranej kategorii prawa jazdy. Proponujemy również elastyczne opcje płatności, w tym system ratalny.

Czy macie programy lojalnościowe lub zniżki dla grup?

Aktualnie nie, ale nasza oferta wciąż się rozwija, więc być może niebawem pojawią się w niej zniżki grupowe. Obecnie w naszej ofercie dostępne są bony okolicznościowe na kurs prawa jazdy.

Jakie nowości planujecie wprowadzić w ofercie?

Mamy kilka pomysłów, ale nie będziemy wszystkiego, póki co, zdradzać.

Jakie są dalsze plany dla Państwa szkoły jazdy?

Przede wszystkim stawiamy na rozwój i rozbudowę. Planujemy powiększenie naszej floty pojazdów oraz zwiększenie liczby instruktorów, aby jeszcze bardziej móc wyjść naprzeciw oczekiwaniom kursantów. Instruktorzy ośrodka stale się doszkalają, aby prowadzone przez nich szkolenia były jeszcze bardziej efektywne.

5/5 - (8 głosów)

Może Ci się spodobać