Strona główna » Pomysł na e-biznes z małym kapitałem w internecie. Sprawdź te sposoby

Pomysł na e-biznes z małym kapitałem w internecie. Sprawdź te sposoby

przez seo-website

Internet to miejsce, które daje wiele możliwości biznesowych. Stwierdzenie to dotyczy szczególnie osób z małym budżetem, które nie mają praktycznie żadnych szans na zorganizowanie wartościowego i jakościowego biznesu w świecie realnym. W sieci możemy tworzyć różnorodne biznesy bez sporego wkładu własnego, a nawet bez jakiejkolwiek inwestycji. W tym tekście przedstawiamy ciekawe i warte sprawdzenia sposoby niskokosztowego stworzenia biznesu w sieci.

Dropshipping

Pierwszym pomysłem na niskokosztowy, a w zasadzie darmowy biznes internetowy jest dropshipping. Jest to handel internetowy polegający na sprzedaży rzeczy, których nie posiadamy, a następnie zamawianie ich bezpośrednio z hurtowni do klienta. Jest to zatem handel z pominięciem elementu magazynowania, który nie wymaga przez nas zatowarowywania magazynu, kupowania produktów, posiadania powierzchni magazynowej czy tworzenia stacjonarnej infrastruktury. Do prowadzenia tego typu sklepu internetowego potrzebujemy jedynie komputera z dostępem do internetu oraz umiejętność poruszania się w sieci.

Możemy za niewielką opłatą stworzyć sklep internetowy lub korzystać z darmowych możliwości sprzedaży na portalach sprzedażowych czy ogłoszeniowych. Działając w ten sposób, możemy wystawiać bardzo wiele różnorodnych przedmiotów z różnych kategorii i co najważniejsze dodawać do sprzedaży bardzo dużą ilość produktów. Wpłynie to na szybki rozwój naszej marki, a także pozwoli zbudować budżet. Handlowanie w ten sposób nie posiada ryzyka związanego z inwestycją, a także nie wymaga posiadania jakichkolwiek pieniędzy. Jest to też bardzo łatwy sposób handlu internetowego. Pewnego rodzaju minusem może być brak nadzoru nad procesem realizacji zamówienia czy brak możliwości pakowania produktów i oznaczania naszym logiem opakowania.

Mały sklep internetowy

Drugim sposobem niskokosztowego biznesu w internecie, który będzie wymagał już pewnych nakładów, jest utworzenie małego sklepu internetowego. Odpowiednio zoptymalizowany i prowadzony mały sklep internetowy w zupełności wystarczy na start tym wszystkim osobom, które mają pewien budżet i chcą go przeznaczyć na biznes. W ten sposób będą mogły powoli uczyć się biznesu w praktyce oraz będą mogły budować realną markę. Założenie małego sklepu internetowego przede wszystkim będzie opierało się na stworzeniu poszczególnych sklepów internetowych na platformach aukcyjnych i sprzedażowych. Możemy również dodawać ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych, a także w Facebook Marketplace. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać znacznych sum na wystawianie przedmiotów i ich sprzedaż i nie będziemy musieli stworzyć naszej własnej strony internetowej. Tworzenie i pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga przeważnie regularnych i sporych nakładów, aby e-sklep pojawiał się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google pod popularnymi hasłami. Niemniej skutecznie możemy jednak działać właśnie na portalach sprzedażowych lub reklamując nasze profile na takich portalach w sieci, skupiając się na marketingu internetowym. Z czasem i zarabianiem coraz większych pieniędzy będziemy mogli rozbudowywać nasz wirtualny biznes. Działając w ten sposób, będziemy płacili jedynie prowizję od sprzedaży. Zamówienia możemy realizować z dłuższym czasem wysyłki ze środków, które otrzymamy jako zapłatę lub na początku skupiać się na popularnym towarze, który jest tani i który będziemy sprzedawali często, generując zysk.

Bardzo dużym plusem takiego sklepu internetowego są niezwykle szerokie możliwości i potencjał. W porównaniu ze światem rzeczywistym nawet wkładając małe środki w stworzenie sklepu internetowego, możemy potencjalnie zarobić dużo większe pieniądze, a także liczyć na bardzo szybki – szybszy rozwój biznesu niż w świecie realnym.

Zarabianie na reklamach na serwisach internetowych

Bardzo ciekawym sposobem na biznes w internecie jest tworzenie sieci stron internetowych, a następnie zarabianie na nich na reklamach. Aby działać w ten sposób, wystarczy jedynie zainwestować środki w stworzenie i wypozycjonowanie strony internetowej lub wielu serwisów internetowych jeśli posiadamy większy budżet. Następnie należy zmonetyzować ruch na stronie poprzez takie metody jak reklamy, polecanie produktów afiliacyjnych, zbieranie napiwków i datków czy sprzedaż własnych produktów. Bardzo dużym plusem tego sposobu zarabiania w internecie jest możliwość inwestowania zarobionych w środku rozbudowę biznesu. Dzięki temu nie potrzebujemy bardzo dużej sumy na start biznesu internetowego, a możemy reinwestować ją z zarobionych zysków.

Stwórz cyfrowy produkt

Kolejnym sposobem na niskobudżetowy biznes w internecie jest stworzenie produktu cyfrowego, a następnie jego sprzedaż. Produkt taki możemy stworzyć samodzielnie lub zlecić jego wykonanie. Może być to książka, audiobook czy aplikacja mobilna. Jeśli posiadamy budżet, możemy zamówić produkt cyfrowy w dowolnej formie tak, aby wykorzystać go efektywnie w całości. Istnieje wiele różnych produktów cyfrowych w różnych cenach, a więc nie powinniśmy mieć problemu ze stworzeniem takiego produktu nawet gdy posiadamy bardzo mało środków. Następnie należy sprzedawać produkt cyfrowy na odpowiednich platformach w internecie oraz czerpać zyski. Możemy je reinwestować w tworzenie kolejnych produktów cyfrowych i tym samym napędzać nasz e-biznes. Zaletą sprzedaży produktów cyfrowych jest praktycznie brak wymagań, co do ich przechowywania czy dystrybucji, a możemy sprzedawać je bardzo prosto w wielu miejscach. Produkty takie są również pasywnym sposobem zarabiania, gdyż raz inwestując w ich stworzenie, będziemy przez wiele kolejnych lat uzyskiwać dochód.

Usługi cyfrowe

Bardzo podobnym sposobem do tworzenia produktu cyfrowego, który jest również jest ciekawym pomysłem na biznes internetowy, jest świadczenie usług cyfrowych. Obecnie w sieci panuje coraz większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi internetowe związane z prowadzeniem biznesu internetowych, stronami internetowymi czy marketingiem. Chcąc stworzyć niskokosztowy biznes, możemy stworzyć własną małą agencję marketingową – nawet jednoosobową. Możemy w ten sposób świadczyć usługi asystenckie, doradcze czy związane z konkretnymi usługami internetowymi i nie potrzebujemy do tego zarówno infrastruktury stacjonarnej jak i inwestowania dużych pieniędzy w biznes.

Oceń tę podstronę

Może Ci się spodobać