Strona główna » Pozyskiwanie partnerów biznesowych w sieci — Sprawdź jak w mediach społecznościowych pozyskiwać partnerów biznesowych i dlaczego warto

Pozyskiwanie partnerów biznesowych w sieci — Sprawdź jak w mediach społecznościowych pozyskiwać partnerów biznesowych i dlaczego warto

przez seo-website

Pozyskiwanie partnerów biznesowych jest dość trudnym zadaniem. Wiedzą o tym wszystkie osoby, które próbowały kiedyś połączyć siły lub znaleźć inne osoby zajmujące się biznesem, które byłyby wiarygodne i chciałyby współpracować. Kooperacja bardzo często daje wiele profitów, a rozległe kontakty znacznie ułatwiają prowadzenie różnorodnych biznesów. Aby pozyskiwać partnerów, możemy skorzystać z internetu, gdzie zadanie to jest znacznie ułatwione. Dlaczego zatem warto pozyskiwać takie kontakty w sieci i gdzie możemy to robić? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Dlaczego warto pozyskiwać partnerów biznesowych w internecie?

Pozyskiwanie partnerów biznesowych z internetu jest korzystne pod wieloma względami. Przede wszystkim w sieci dużo łatwiej jest nawiązywać nowe kontakty, gdyż w jednym miejscu gromadzi się duża ilość osób o podobnych celach. Możemy również w internecie łatwo wykorzystywać różne sposoby uzyskiwania kontaktów, a także robić to za darmo. Internet jest również miejscem inspirującym, gdzie pada wiele pomysłów, które możemy wykorzystać lub do realizacji których możemy dołączyć. Poszukiwanie partnerów biznesowych jest darmowe i nie niesie ze sobą szczególnego zagrożenia — większego niż tradycyjne nawiązywanie kontaktów w świecie rzeczywistym. W sieci znajdziemy również najbardziej aktywne osoby z danych branż, a także liderów branżowych czy osoby ponadprzeciętnie uzdolnione biznesowo. W świecie realnym bardzo trudno jest wyłapać takie osoby oraz je poznać, a w internecie przyjdzie nam to dużo łatwiej. Obracając się w takim towarzystwie biznesowym, możemy bardzo często nawiązać niezwykle interesujący kontakt, który zmieni nasz biznes w znaczący sposób. W świecie rzeczywistym, a szczególnie na rynku lokalnym jest to bardzo trudne. W sieci możemy również nawiązywać różnorodne kontakty biznesowe, niezależnie od tego, w jakiej branży działamy, na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy czy jaki cel chcemy osiągnąć.

Facebook i grupy tematyczne

Pierwszym miejscem, gdzie możemy pozyskiwać nowe kontakty biznesowe, jest Facebook. Jest to portal społecznościowy, który posiada wiele grup tematycznych o charakterze biznesowym. Możemy zatem stworzyć profil swojej marki czy osoby, a następnie dołączać do takich grup, prowadzić na nich dyskusje czy zamieszczać ogłoszenie o chęci znalezienia wspólników, dostawców czy kontrahentów. Jest to bardzo proste i szybkie, a na Facebooku zgromadzona jest bardzo duża ilość społeczności, zainteresowanych różnego rodzaju biznesami. Samo nawiązanie kontaktu również jest niezwykle proste. Pozyskiwanie kontaktów biznesowych w ten sposób ma jeszcze jeden duży plus. Na Facebooku możemy uczestniczyć również w międzynarodowych grupach biznesowych oraz uzyskiwać kontakty, które trudno byłoby zawiązać na świecie realnym, a, które mogą pomóc nam wejść na inny poziom naszego biznesu.

LinkedIn czyli biznesowy portal społecznościowy

Kolejnym portalem społecznościowym, na którym możemy nawiązywać kontakty biznesowe, jest LinkedIn. Jest to już typowo biznesowy portal na, którym profile zakładają osoby związane z konkretnymi stanowiskami czy branżami i firmami. Portal ten umożliwia wyszukiwanie ich w wyszukiwarce, a także tworzenie listy znajomych czy kontaktowanie się z nimi. Możemy również samodzielnie wyszukiwać osoby do współpracy lub być samodzielnie odnajdywani przez inne osoby szukające. Największym plusem portalu LinkedIn jest fakt, że przebywają na nim jedynie osoby zainteresowane tematyką biznesową czy zawodową. Ułatwia to znacznie wyszukiwanie współpracowników w biznesie. Posiadając już konto na LinkedIn, możemy wyszukiwać konkretne osoby, a także zapraszać je do grona znajomych. Możemy z nimi również rozpoczynać rozmowę, a także obserwować poszczególne strony tematyczne czy liderów branżowych, którzy również gromadzą wokół siebie wiele osób z danej kategorii tematycznej. Bardzo często na tym portalu organizowane są spotkania czy webinaria i transmisje live na żywo, gdzie możemy poznać bardzo ciekawe spojrzenie na tematy biznesowe, a także poznać się z osobami działającymi w danej branży.

Fora internetowe

Miejscem, gdzie możemy poszukiwać nowych znajomości biznesowych, są również tematyczne fora internetowe. Posiadają one zazwyczaj wiele działów o różnorodnej tematyce od pomysłów na biznes po poszukiwanie sponsorów czy działy z wiedzą tematyczną. Z pewnością na forach internetowych takiego typu znajdziemy również odpowiednie zakładki, gdzie będą przebywały osoby chcące nawiązać nowe kontakty biznesowe i szukające współpracowników w różnym zakresie. Na forach internetowych możemy ogłaszać się samodzielnie lub możemy poszukiwać w posty sposób innych osób. W sieci znajdziemy wiele witryn tego typu. Najczęściej są to środowiska, w którym przebywa wiele wiarygodnych osób oferujących pomoc i wejście w świat biznesu. Jest to szczególnie korzystne ze względu na bezpieczeństwo i renomę danego środowiska, a także dla osób, które dopiero rozpoczynają działanie biznesowe, gdyż każda pomoc każdego rodzaju jest na wagę złota.


Porada: Wyszukując nowe kontakty biznesowe niezależnie od miejsca czy poleceń innych wiarygodnych osób zawsze należy sprawdzić osobę, z którą chcemy współpracować. Możemy to zrobić np. w KRS, w bazach dłużników lub sprawdzając opinie o danej marce czy osobie w internecie. Zawsze należy również działać jedynie legalnie, a wszystkie ustalenia finalizować odpowiednimi dokumentami.

Franczyza

Bardzo dobrym sposobem na nawiązanie kontaktów biznesowych jest również franczyza. 30Jest to działanie z naszym prywatnym biznesem pod marką innej firmy, uznawana niejako za podwykonawstwo. W zamian za to i profity, które płyną z używania barw danej marki, płacić będziemy jedynie opłatę licencyjną danej marce. Obecnie wiele globalnych i dużych firm na rynku oferuje franczyzę, którą możemy wykorzystać właśnie do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Nawet jeśli nie chcemy skorzystać z danej oferty, możemy umówić się na wiele spotkań oraz przynajmniej wysłuchać oferty poszczególnych firm. Bardzo często w takich rozmowach wyniknie wiele ciekawych pomysłów czy inspiracji, z których będziemy mogli skorzystać. Oferty franczyzowe gromadzą również wielu innych biznesmenów działających w konkretnej branży, z którymi możemy również nawiązywać kontakty.

Oceń tę podstronę

Może Ci się spodobać