Rozwód czy separacja – poznaj rady prawnika

Rozwody i separacje dotykają wiele osób.  Z wielu źródeł nadchodzą informacje, że COVID jeszcze zwiększył ilość  rozwodów.

Przedstawiamy czytelnikom książkę wydaną we wrześniu 2020 przez wydawnictwo Wolters Kluwer, która jest pierwszy na polskim rynku poradnikiem dotyczącym spraw rozwodowych przeznaczony dla zwykłego czytelnika – nieprawnika.

Poradnik jest napisany przystępnym językiem . Znajdują się w nim wyjaśnienia aspektów prawnych, które przeplatają przykłady z życia wzięte, a uzupełniają je wywiady ze specjalistami zajmującymi się pomocą dla ludzi w kryzysach małżeńskich: sędzią rodzinnym, mediatorami, psychoterapeutą par, psychologiem dziecięcym, seksuologiem, detektywem oraz adwokatem kościelnym.Rozwód czy separacja

Autorka, Joanna Hetman-Krajewska, adwokat i radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, wychodzi z założenia, że kryzys małżeński, również ten zakończony rozwodem, może być szansą na rozwój – wszak słowa „rozwód” i „rozwój” dzieli zaledwie jedna litera. Jednocześnie uważa, że rozwód to często ucieczka przed problemem – wtedy doradza „konstrukcję” zamiast „destrukcji”.

Książka wyjaśnia wszelkie aspekty spraw o rozwód czy separację, które należy uwzględnić, by przejść przez takie postępowanie obronną ręką.

Zapraszamy także do obejrzenia wywiadu-rozmowy z autorką Panią Joanną Hetman-Krajewską przeprowadzonym przez Monikę Kurdej , która jest certyfikowanym psycho-dietetykiem i prowadzi Poradnię „Zasmakuj w życiu” a także bloga oraz kanał na Youtube 

Pierwsza część rozmowy „Rozwód czy separacja”

Druga część rozmowy „Rozwód czy separacja” 

Całość rozmowy  w formacie audio jest też dostępna na kanale Spotify

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*