7 Aukcja Sztuki Młodej w Galerii Xanadu

1.artur_marcyniszynW środę 30 sierpnia 2017 r. o godz. 19:30 w warszawskiej Galerii Xanadu odbędzie się 7 Aukcja Sztuki Młodej, na której prezentowane są prace artystów młodego pokolenia, którzy nierzadko debiutują na rynku. Wystawa przedaukcyjna, na której osobiście można zobaczyć wszystkie prace z oferty, czynna jest w siedzibie galerii na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 26-27 sierpnia 2017 r. odbędzie się showroom kolekcjonerski, który będzie dobrą okazją do zapoznania się z ofertą aukcyjną, a także do porozmawiania o sztuce i rynku oraz zasięgnięcia porady eksperta – w sobotę będzie można odwiedzić wystawę w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę w godz. 12:00-18:00.

Pełny katalog aukcji z informacjami o artystach znajduje się na stronie Xanadu, jest także dostępny na artinfo.pl i platformie do licytacji online onebid.pl. Warto zapoznać się również z wirtualnym spacerem po wystawie przedaukcyjnej.

 

47.ula_niemirskaW katalogu aukcji znalazło się wiele nowych nazwisk – to nierzadko młodzi artyści, którzy nie tylko debiutują w Xanadu, ale też w ogóle na polskim rynku aukcyjnym. Zdążyli już jednak zabłysnąć na konkursach artystycznych, przeglądach najlepszych dyplomów czy festiwalach. Warto zwrócić uwagę na przykuwający wzrok portret autorstwa Anety Biel, intensywne w kolorze płótno Oli Arent, miejskie sceny Michała Węgrzyna i Małgorzaty Rukszan, surrealistyczny akt Michała Spryszyńskiego, czy impresjonistyczne pejzaże Oleny Horhol i Konrada Hamady. Spośród prac w konwencji abstrakcyjnej polecamy dość łagodną w kolorze pracę Dominika Smolika, geometryczne kompozycje Magdaleny Kanawki i Artura Marciniszyna, fakturowe płótno Hanny Rozpary, czy stonowany, utrzymany w szarościach obraz Renaty Kluczyńskiej. Jedną z mocniejszych pozycji jest duże płótno Doroty Kuźnik – wielopostaciowa scena zdecydowanie nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Kolekcjonerom preferującym malarstwo figuratywne polecić można również prace Mikołaja Szpaczyńskiego, Karoliny Chorązki-Paluch, Kamila Stańczaka i Ryszarda Rabsztyna. W katalogu znalazły się także nazwiska regularnie pojawiające się na aukcjach Xanadu – Ula Niemirska, Iwona Gabryś, Mariola Świgulska, Krzysztof Piętka, Elżbieta Prusinowska, Jakub Godziszewski, Daniel Białowąs, Aneta Śliwa, czy Marta Julia Piórko.

Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski „złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową na stronie Xanadu, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Wygodną opcją zdalnego uczestniczenia w aukcji jest również licytacja online na platformie OneBid.

Galeria Xanadu działa od listopada 2016 r. na terenie byłych zakładów Serwar w Warszawie. Klimatyczna, postindustrialna przestrzeń o powierzchni blisko 300 m2 służy nie tylko jako miejsce organizacji regularnych aukcji sztuki współczesnej oraz wystaw czasowych artystów młodego i średniego pokolenia, ale także różnego rodzaju szkoleń, konferencji, czy imprez promocyjnych.

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*