AGT XXXVIII – 7.08.2017 – AKADEMIA GRZEGORZA TURNIAKA

Od 1984 roku prowadzę różne firmy doradcze. Zawsze starałem się traktować moich współpracowników po partnersku. Obdarowywałem ich zaufaniem, a oni odwzajemniali się zaangażowaniem. Jednym z moich marzeń było rozwinąć firmę w taki sposób, aby była to samo zarządzająca się organizacja. Niestety, bieżące wyzwania i brak umiejętności powodowały, że nie miałem czasu na dopracowanie takiego modelu zarządzania i kilka prób spełzło na niczym.

Wiosną 2016 roku natknąłem się na informację o konferencji „Firma z duszą”. Zagłębiłem się w literaturę i pomyślałem: ‚czas najwyższy”. Mam za sobą ponad 30 lat praktyki przedsiębiorczej, przede mną jeszcze co najmniej 20 lat aktywności zawodowej.  Dodatkowo mój zespół gorąco mnie do tego zachęca.W kwietniu zorganizowaliśmy pierwszą,konferencję na temat Turkusowych organizacji. Zaczęliśmy rozglądać się dokoła i okazuje się, że coraz więcej firm jest zainteresowanych mniej autokratycznymi czy hierarchicznymi sposobami zarządzania. Pokolenie rozpoczynające obecnie karierę zawodową poszukuje miejsca pracy, gdzie pieniądze to nie wszystko. Miejsca w którym:
– okazuje się im zaufanie i mogą brać odpowiedzialność za swoje wybory,
– decyzje mogą podejmować najbardziej kompetentni pracownicy, a nie stojący najwyżej w hierarchii,
– pracuje się z przyjemnością i buduje lepszy świat.
Największe wyzwanie stoi przede mną jako właścicielem firmy. Czeka mnie odejście od swoich nawyków i wypracowanie nowych: tworzenie przestrzeni dla rozwoju firmy, budowanie ducha współpracy i wzajemnego szacunku w atmosferze zaangażowania. Chcę być osobą, która pomaga współpracownikom znaleźć i osiągnąć własne cele. Moim zadaniem nie będzie prowadzenie firmy, ale dbanie o to, aby ona sama pracowała. Marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia.
Przyjdź i posłuchaj ‚rozmów rekomendowanych’ – wymiany doświadczeń przedsiębiorców w drodze do Turkusu. Zaprosiłem do dyskusji dra Andrzeja Jeznacha i Rahima Blaka, którzy są praktykami turkusu, a także Marcina Wanke, który opowie, dlaczego ze względów mentalności i kulturowych turkus może nie zostać zaakceptowany przez społeczeństwo.

AGT-38_prelegent-wanke

AGT-38_prelegent-JEZNACH


 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*