Sukces zaczyna się od marzenia – wywiad z Dariuszem Stępniem – coachem

Dlaczego jest Pan coachem?

Jestem coachem, ponieważ jestem otwarty na ludzi ich problemy i niewykorzystywane przez nich możliwości i potencjał. Lubię pomagać innym i w tym samym czasie przerabiać swoje niedoskonałości.

Fascynuje mnie rozwój i  zmiany jakich doświadczają w trakcie pracy zarówno osoby z którymi pracuję indywidualnie jak i całe organizacje i firmy w których prowadzę głębokie procesy zmian.

Czym dla Pana jest sukces?

Każdy ma inną definicję sukcesu. Dla mnie osobiście sukces to równowaga w życiu, spokój ducha, spełnienie. W życiu zawodowym sukcesem są dla mnie sukcesy każdego z moich klientów lub sukces prowadzonych przez nich firm, które skorzystały z mojego wsparcia.

Jakie były początki Pana działalności ? Co było impulsem do działania i zmiany w życiu?

Od zawsze ludzie prosili mnie wsparcie i rozmowę. Podobno jestem doskonałym i uważnym słuchaczem i udaje mi się w rozmowie wysłyszeć wiele znaczących szczegółów. Zawsze patrzę głębiej niż tylko na warstwę powierzchniową i dalej niż inni ludzie. To daje dobre rezultaty w mojej pracy z klientem lub jego firmą.

Czy według Pana posiadanie planu działania pomaga w życiu zawodowym?

Pomaga, stanowczo tak. Dużo zależy od tego czym jest ten plan. Czy drogowskazem, który wyznacza kierunek i daje szanse na elastyczność? Czy niezmiennym, sztywnym i bezwzględnym zestawem wytycznych. Moim zdaniem w realizacji planów potrzebna jest ogromna uważność i elastyczność w działaniu połączona z dobrym nastawieniem i determinacją.

Kto powinien korzystać z usług coacha?

Każdy kto ma potrzebę ruszyć z miejsca w którym jest. Jeśli to miejsce prywatnie  lub zawodowo jest dobre nie zmieniałbym nic. Jeśli jednak człowiek ma dylematy, dyskomfort lub rozdarcie wewnętrzne to dobrze byłoby porozmawiać z coachem i zdecydować czy jest on odpowiednią osobą do towarzyszenia podczas zmian.

Każdy człowiek sukcesu ma lub maił mistrza (coacha) Jak Pan uważa czemu się tak dzieje?

Ludzie szukają mistrzów, autorytetów, wzoru do naśladowania, ideałów. Naśladowanie prawdziwego mistrza daje siłę i określa kierunki rozwoju. Autorytety jednak w drodze rozwojowej się zmieniają.

Ja mam kilku mistrzów. To zawsze jest w danym momencie życia ktoś inny.

Spotykałem na drodze wiele ważnych dla mnie osób. Niektóre wydawały się w danym momencie mało znaczące, jednak po czasie okazywało się, że miały ogromny wpływ na mój rozwój i dalsze losy. Przestrzegam jednak przed „ uwieszaniem się’’ na autorytecie, bo to hamuje rozwój. Dobrze jest mieć autorytet i świadomość swoich mocnych stron. Wtedy wszystko się dobrze toczy.

Jak zamienić słabość w sukces?

Oderwać się od myślenia o swoich słabościach i działać, po prostu działać . Wiele osób myśląc o swoich słabościach wzmacnia je. Moim zdaniem ważne jest aby znaleźć pasję, lub coś co się lubi robić, co nie wymaga wysiłku i na tym się koncentrować.

Sukces zaczyna się od marzenia. Jeśli bardzo chce  się to marzenie zrealizować i ma się wystarczająco dużo determinacji – NADEJDZIE SUKCES

Jaką książkę polecił by Pan naszym czytelnikom?

Ja zaczynałem od książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”- Dale Carnegie

Czy warto jest zmieniać swoje życie?

Warto, mimo strachu przed nowym. Za zamkniętymi drzwiami zawsze czeka niespodzianka, dzięki której wzrastamy i stajemy się coraz bardziej szczęśliwi. Życzę Państwu odwagi we wprowadzaniu zmian i w realizacji marzeń.

Darek Stępiń zdjecie                                 Dariusz Stępień  trener, coach, doradca biznesowy. Od 16 lat prowadzi Instytut Nowych Możliwości. Prowadzi szkolenia, procesy zmian w wielu firmach i organizacjach. Jest cenionym coachem. Doradzał wielu managerom i prezesom firm. Uważa, że w każdym momencie życia jest czas na zmianę. Interesuje się zdrową żywnością. Uwielbia koty.

     

 

Odwiedź nas na Facebooku

1 Comment on Sukces zaczyna się od marzenia – wywiad z Dariuszem Stępniem – coachem

  1. Krystian Włodarczyk // Wrzesień 28, 2015 at 3:07 pm // Odpowiedz

    Bardzo mądry wywiad. Jakiś czas temu zainteresowałem się tematyką coachingu, kilka dni temu w ręce wpadła mi książka „Szef w roli coacha….” Roberta Zycha i Wojciecha Badury – http://bookmaster.com.pl/ksiazka-szef,w,roli,coacha,jak,coaching,on,the,job,pomaga,pracownikom,w,samodzielnym,znajdowaniu,rozwiazan-robert,zych,wojciech,badura-1376177.xhtml . Zastanawiam się nad studiami z coachingu? Czy są gdzieś takie, które moglibyście w 100% polecić?

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*