7 kroków, które przybliżą Cię do realizacji swoich marzeń.

7 kroków, które przybliżą Cię do realizacji swoich marzeń.

Każdy z nas ma marzenia lub cele, które chce osiągnąć w swoim życiu. Jednak ich realizacja wymaga od nas pewnych działań oraz zmian naszych przyzwyczajeń i nawyków. Idealnie byłoby tylko myśleć pozytywnie, a reszta niech sama się zrobi. Często jest tak, że powielamy swoje dotychczasowe zachowania i sposoby działania oczekując innych rezultatów. Wiadomo, że każdy błąd czy porażka na drodze do celu bardzo często przybliżają nas do jego osiągnięcia. Jednak aby uczyć się na własnych błędach musimy analizować swoje niepowodzenia, wyciągać wnioski oraz zmienić działanie i taktykę. Istnieje wiele książek na temat osiągania swoich celów i marzeń. Ja chcę przedstawić 7 kroków, które według mnie są bardzo istotne.

  1. Walcz z lenistwem i prokrastynacją. Nie odkładaj zadań na później. Później nie istnieje, jest tylko teraz i dziś. Im więcej spraw odkładasz tym więcej się ich nawarstwia. Im więcej zadań będzie na Ciebie czekać, tym bardziej będziesz zniechęcony do ich wykonania. A co za tym idzie będziesz czuł przemęczenie, frustrację i stres. Rób swoje najwcześniej jak się da.
  2. Zrób listę działań. Jeśli masz wyznaczony cel/marzenie koniecznie wykonaj listę rzeczy, które powinieneś zrobić aby to osiągnąć. Wyznacz mniejsze cele i realizuj je sumiennie. Małe cele przybliżą Cię do tej wielkiej upragnionej rzeczy.
  3. Kontroluj. Pamiętaj aby wyznaczone mniejsze cele zawsze miały swoją datę realizacji. Dzięki temu uzyskasz pogląd na to co już zrealizowałeś, ile czasu to zajmuje i czy może potrzebujesz na ich realizację więcej czasu.
  4. Otaczaj się odpowiednimi osobami. Nic tak nie motywuje jak doping przyjaznych Ci ludzi. Znajdź osobę lub grupę ludzi, którzy myślą w podobny sposób. Oni będą Cię wspierać i motywować. Osoby, które są negatywne opóźniają Twoje działania i nie wnoszą nic dobrego do Twojego życia.
  5. Nie podawaj się presji społecznej. Presja społeczna już wielu ludzi odwiodła od ich marzeń. Najczęściej osobami odwodzącymi Cię od realizacji celów są osoby, które same ich nie mają, boją się zmierzyć z własnymi marzeniami lub jest im dobrze tak jak jest. Jeśli Ty chcesz od życia więcej, to ryzykuj i walcz o swoje marzenia. Tak naprawdę tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze i tylko Ty możesz siebie powstrzymać.
  6. Nagradzaj się, chwal siebie. Ten punt jest bardzo ważny, gdyż w naszej kulturze przechwalanie się nigdy nie było w dobrym tonie. Naucz się chwalić samego siebie, chwalić się sukcesami przed bliskimi Ci osobami. Nagradzaj się za realizacje wyznaczonych sobie zadań.
  7. Afirmuj i motywuj się. Bywa, że w ciągu dnia ktoś powie coś niemiłego, wyprowadzi Cię z równowagi, dlatego ważne jest abyś sam potrafił zmotywować się do realizacji swoich marzeń. Afirmacja to bardzo potężne narzędzie do podniesienia własnej energii i wprowadzenia siebie w pozytywny nastrój. Możesz tworzyć własne afirmacje lub korzystać z już istniejących.

Jedna z zasad huny mówi „Świat jest taki jaki myślisz że jest”. Jeśli jesteś przekonany, że dasz radę i spełnisz swoje marzenia to tak się stanie. Jeśli myślisz, że nie dasz rady to też się tak stanie. Wszystko jest w Twojej głowie. Jeśli chcesz spełnić swoje marzenia to zacznij od zmiany mentalnej, zmiany swojego nastawienia i nic innego ci już nie pozostanie jak działać.

Zadaj sobie też pytanie jak chcesz żyć, marząc czy spełniając swoje marzenia?

Autor: Irmina Przybyłowska

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*