Lepsza praca dla specjalistów IT coraz bliżej

Warszawa obfituje w wydarzenia, które dla pracowników niemal każdej branży są nieocenionym źródłem wiedzy. Szkolenia, konferencje, warsztaty – niejednokrotnie bezpłatne – są na wyciągnięcie ręki. I nie mowa tu o ogólnych, mało merytorycznych imprezach – przykładowo, branża IT może się szkolić całkiem za darmo. Jak?

Śledząc na bieżąco wszelkie wydarzenia IT na branżowych portalach, można zdobyć cenną wiedzę i możliwość uczestnictwa w wydarzeniach branżowych. A takich nie brakuje. Dlaczego więc nie spróbować wybrać się na szkolenie, przy okazji targów, konferencji, czy jakiegokolwiek innego wydarzenia. I, mimo że za tego typu uczestnictwo, kolejnego „papierka”, potwierdzającego udział w szkoleniu, nie dostaniemy, to jednak warto się wybrać – dla samego siebie. Wiedzy nigdy za wiele, a kto się nie rozwija i stoi w miejscu, ten się cofa. Ot, i cała filozofia.

Zbuduj sobie serwerownię, czyli chmura do usług

I tak, przykładowo, w najbliższym czasie można odwiedzić Stadion Narodowy, aby w warsztatach pod ww. tytułem wziąć udział. W ich trakcie, Ryszard Dałkowski, niezależny konsultant i trener, były pracownik Microsoft z ponad 18-letnim stażem w korporacji w różnych rolach – technicznych, marketingowych, kierownika projektu i menadżera zespołu sprzedaży rozwiązań wspomagania biznesu, poda prosty przepis na rozbudowę swojej domowej lub firmowej sieci komputerowej o, bagatela, 100 tysięcy komputerów. Co to są: Web Sites, VM, Storage, Mobile, CDN, Media Services, czy RemoteApp? Po warsztatach, uczestnicy nie tylko będą wiedzieli, czym są wyżej wymienione, ale też posiądą wiedzę, jak uruchomić i zastosować dostępne usługi na własne potrzeby.

Sztuka wyboru w dobie technologicznego urodzaju

Wybór odpowiedniej architektury oraz bazowych technologii jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia niemal każdego projektu informatycznego. Z uwagi na mnogość dostępnych rozwiązań, wybór ten jest niezwykle trudny i obarczony dużym ryzykiem. Jak dobrać stos technologiczny na bazie Java Virtual Machine, który zapewni stworzenie wydajnych, skalowalnych oraz bezpiecznych systemów? Poza poradami w tej kwestii, podczas Targów Pracy Kariera IT, Piotr Łaskawiec omówi również mniej techniczne aspekty wpływające na budowę końcowego projektu. Jednym słowem, Case Study na podstawie doświadczeń zebranych podczas prac nad aplikacjami dla sektora finansowego oraz start-up’ami.

I jak, interesujące? Więcej na wyżej wymienione tematy oraz, m.in. o nowościach w tworzeniu aplikacji na system Windows Phone 8.1, już wkrótce. W sobotę, 18 października, na Stadionie Narodowym odbędą się Targi Pracy Kariera IT połączone z wykładami i warsztatami. A skoro targi pracy, to, oczywiście wstęp jest wolny dla wszystkich uczestników! Dlaczego więc nie wziąć sprawy w swoje ręce i nie przyjść w sobotę na Narodowy? I pozostaje tylko przyznać rację pewnemu popularnemu ostatnimi czasy wykonawcy: „bo jak nie my, to kto…?” Przecież „nie mamy nic do stracenia!”

W programie wydarzenia, m.in:

– ciekawe prelekcje merytoryczne, m.in: Nowości w Windows Phone 8.1 dla developerów (Paweł Niewegowski), Oculus Rift – jak tworzyć i dostarczać rozwiązania na gogle (Paweł Surgiel);

– bezpłatne warsztaty z programowania;

– pokaz drukarek 3D, starcie z robotem w grze interaktywnej oraz losowanie nagród (bilety do teatru, vouchery do restauracji, paintball, książki, gokarty, szkolenia online i inne atrakcje).

Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja online za pośrednictwem strony http://careercon.pl/kariera-it-18-10-2014-rejestracja/.

Więcej na stronie CareerCon: http://careercon.pl/event/kariera-it-18-10-2014-dla-specialisty-it/

 

 

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*