Morea Swinging Project

Morea Swinging Project : To formacja powstała z najwyższej klasy muzyków jazzowych. Nowy projekt Joanny Morea to w większości autorskie kompozycje napisane do tekstów Marka Gaszyńskiego oraz Joanny utrzymane w szlachetnym stylu muzyki swingowej jak również przepojone bluesową nutą. Język polski w piosenkach swingowych to nie lada wyzwanie, którego podejmuje się Joanna.

Na ten oryginalny, niezwykle brzmiący zespół składają się wybitne osobowości muzyczne:

Jarek Małys – fortepian

Wojciech Zalewski – kontrabas

Grzegorz Grzyb – perkusja

Przemysław Kostrzewa – trąbka

Joanna Morea – śpiew, flet, saksofony

Joanna Morea – wokalistka, flecistka, saksofonistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji.

Koncertowała w Belgii (m.in Middleheim Jazz Festival in Antwerp, Belgium w Marie Schneider Orchestra, jeden z najbardziej liczących się festiwali w Belgii), Holandii, Niemczech, Anglii a obecnie, po wieloletniej przerwie, nie tylko macierzyńskiej, na powrót w Polsce.

Aktualnie współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O’Clock Orchestra, Happy Play Dixieland Band, Ragtime Duo, Markiem Shepherdem, Ragtime Jazz Band.

Nagrała i wydała płytę „Śpiewniki Joanki” 2009r. Jest również autorką muzyki do płyty „Będę Mamą” 2006r. – z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży.

W 2012 roku na rynku pojawiła się płyta pt. „ Swing Is Everything, Swing jest wszystkim” nagrana wraz z The Mark Shepherd Swing Quartet.

Od powrotu na scenę w 2009 roku koncertowała na wielu scenach jazzowych oraz festiwalowych. W 2014 roku wystąpiła na Złotej Tarce jako gość specjalny z zespołem Ragtime Jazz Band obok Molly Ryan(USA) Dan Levinson(USA) i Jack Anderson (Szwecja).

plakat_www

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*