Jasny obraz sytuacji na drodze

W poprawnej ocenie sytuacji na drodze niezbędna jest umiejętność dostosowania stylu jazdy do natężenia ruchu i panujących warunków atmosferycznych. Cenne okazuje się również doświadczenie kierowcy, ale także… przejrzystość szyby czołowej. Jak o nią zadbać i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu hydrofobizacji mówi ekspert z firmy NordGlass.

Niezależnie od pory roku szyby samochodowe powinny być w nienagannym stanie. Na przełomie lata i jesieni widoczność dodatkowo utrudniają pierwsze intensywne deszcze. Warto zatem zastosować rozwiązania, które nawet przy niesprzyjającej aurze pogodowej umożliwią kierowcy bezpieczną jazdę i poprawną ocenę sytuacji na drodze.

„Tegoroczne lato rozpieszczało nas dobrą pogodą i sporadycznymi opadami deszczu. Wrzesień to jednak dobry moment by pomyśleć o tym, by zawczasu zabezpieczyć auto przed nieuchronnie nadciągającą jesienią i zimą.” – mówi ekspert z NordGlass i dodaje – „Choć wydawać może się to oczywiste to warto raz jeszcze podkreślić, że widoczność szyb ma kluczowe znaczenie dla poprawnej oceny sytuacji na drodze. Kierowcy niby o tym wiedzą, ale często bagatelizują tę kwestię, dając priorytet innym aspektom związanym z pielęgnacją auta. Zapewniam, że warto i szybom poświęcić chwilę uwagi. Nie chodzi jednak o ich regularne mycie, ale trwałe zapewnienie im odpowiedniej powłoki, która niezależnie od natężenia opadów deszczu lub też śniegu zagwarantuje dobrą widoczność. Jest to istotne, ponieważ w słoneczny dzień wszelkie smugi i zabrudzenia widoczne na powierzchni szyby zafałszowują obraz widziany przez kierowcę. W czasie ulewy, zbierające się krople i strugi deszczu uniemożliwiają z kolei precyzyjną ocenę sytuacji. W obu przypadkach nie trudno o wypadek.”

W polepszeniu komfortu jazdy nieoceniony okaże się oferowany w salonach NordGlass zabieg hydrofobizacji. Możemy zdziwić się, jak wielką „zobaczymy” różnicę w przejrzystości szyb po wykonaniu usługi.

„Wielu kierowców dopóki nie spróbuje, nie potrafi w pełni ocenić różnicy, jaką daje jazda samochodem z szybą pokrytą powłoką hydrofobową.  A faktycznie jest ona dostrzegalna od razu. Nałożona po zewnętrznej stronie szyby powłoka hydrofobowa zmniejsza aż o 70% podatność na zabrudzenia i poprawia ostrość widzenia. Wygładza również powierzchnię szyby czołowej. Dzięki temu o 60% zmniejsza się konieczność używania płynu do spryskiwaczy. Powoduje to efekt „niewidocznej wycieraczki”, który zauważymy już przy prędkości 60 – 70 km/h. Warstwa hydrofobowa, wyrównując relatywnie szorstką powierzchnię szyby, na której osadza się brud stanie się gładka. Odkraplanie wody i cieczy olejowych ułatwia usuwanie smug, owadów, lodu i innych zanieczyszczeń, które zamiast osadzać się na szybie swobodnie będą z niej spływać. Warto podkreślić, że dzięki temu znacząco zmniejszy się również potrzeba używania wycieraczek samochodowych. Wybiegając w przyszłość mogę zapewnić, że w okresie przymrozków zabieg przeprowadzany w serwisach NordGlass w znaczący sposób ułatwia oczyszczanie zaszronionych szyb.” – wskazuje ekspert z największej ogólnopolskiej sieci wymiany i naprawy szyb samochodowych.

image description

Zabieg hydrofobizacji jest wart rozważenia również z uwagi na atrakcyjną cenę oraz krótki czas realizacji usługi. W serwisach NordGlass, znajdujących się na terenie całego kraju, szyba zostanie pokryta warstwą hydrofobową w zaledwie pół godziny. Ekspert z NordGlass zaznacza, że „Po zabiegu hydrofobizacji korzystanie z myjni automatycznej powinno odbywać się bez woskowania. Nie musimy się jednak obawiać o trwałość wykonanej usługi. Powłoka hydrofobowa jest bowiem odporna na ścieranie i gwarantuje odpowiednie własności przez okres 12 miesięcy lub też do 10 tys. przejechanych kilometrów w przypadku szyby przedniej i do 60 tys. km na szybach bocznych. Zalecamy, aby po tym okresie ponownie odwiedzić nas serwis w celu regeneracji powłoki.”

Komfort jazdy i bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od naszego podejścia do pielęgnacji auta. Świadomie wybierajmy więc rozwiązania, które przy niewielkim nakładzie czasu i środków zapewnią nam jasny obraz sytuacji na drodze.

 NordGlass Sp. z o.o.
ul. Bohaterów Warszawy 11
75-211 Koszalin
e-mail: sekretariat@nordglass.pl
http://www.nordglass.pl

 Zlokalizowana w Koszalinie firma NordGlass to właściciel największej i najbardziej rozpoznawalnej w Polsce sieci serwisowej, która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych na terenie całego kraju. NordGlass to również wiodący europejski producent szyb dla branży motoryzacyjnej. Firma produkuje najwyższej klasy szyby czołowe do ponad 1300 najpopularniejszych modeli samochodów i dystrybuuje je w całej Europie i poza jej granicami.

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*