O grupowej mocy – coworking rośnie w siłę

Według teorii społecznej, jednym z powodów, dla którego jednostki łączą się w grupy jest brak możliwości osiągania wybranych celów w pojedynkę. To grupa spełnia tutaj szereg funkcji, dzięki którym realizacja celów zarówno jednostkowych jak i grupowych, jest łatwiejsza dla członków zespołu, niż osób pozostających poza kręgiem współpracy. Ta myśl stała się jedną z podstawowych inspiracji do powołanie do życia biur coworkingowch, których istnienie możemy obecnie zauważyć w niemalże każdym większym mieście. Na czym polega ich główna zaleta?

sala szkoleniowa cowrking krakówcreative-coworking sala szkoleniowa

Praca w grupie

Człowiek, jako istota społeczna, potrzebuje drugiego by mógł realizować kilka najważniejszych potrzeb, mających wpływ na jego rozwój zawodowy i osobowościowy. Praca w domu sprawia, że główną formą komunikacji z innymi jest Internet i telefon, które na dłuższą metę wypaczają obraz świata zewnętrznego i odbywających się w nim relacji. Brak dostarczania bodźców z zewnątrz potęguje poczucie odosobnienia i wykluczenia z życia społecznego. Im mniej przebywamy z ludźmi, tym bardziej nasze kompetencje społeczne słabną. W konsekwencji nasza samoocena spada, a każde spotkanie w większym gronie ujawnia nasze narastające bariery i poczucie wstydu przed każdym publicznym wystąpieniem.

Praca w coworkingu jest dobrym rozwiązaniem także dla tych, którzy potrzebują ciszy i spokoju. Tutaj pracuje się samodzielnie lecz w poczuciu przynależenia do grupy. Jest z kim porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, napić się kawy czy chociażby zjeść wspólnie obiad. Tworzące się relacje mają zatem szanse rozwoju na płaszczyźnie zarówno zawodowej jak i prywatnej.

Budowa sieci kontaktów

W biurach coworkingowych, wszystkie niezwiązane z pracą obowiązki spoczywają na właścicielu biura. To on jest odpowiedzialny za komfort pracy coworkerów i budowania atmosfery wspomagającej kreatywne myślenie i umożliwiającej pełną koncentrację przy zachowaniu domowej i ciepłej atmosfery, przyjaznych relacji. Pomimo wspólnych dla większości coworkingów cech, są też takie, które przesądzają o wyjątkowym i indywidualnym charakterze każdego z nich. Krakowski Creative Coworking kładzie nacisk na nawiązywanie znajomości i tworzenie sieci kontaktów, które nierzadko otwierają drzwi do nowych możliwości oraz decydują o konkurencyjnej pozycji na rynku. Organizuje się tu cykliczne spotkania, na których mile widziany jest każdy, kto wizję rozwoju upatruje w ludzkim potencjalne i mocy sprawczej człowieka nastawionego na działanie. Spotkania coworkingowe to nie tylko wymiana wizytówek, lecz zorientowanie na budowę trwałych relacji, pomagających zaistnieć w każdym biznesie.

creativeCoworkingCreative Coworking  Kraków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomocna dłoń i wymiana doświadczeń

Pracując w coworkingu stykamy się z ludźmi z różnych branż. Tutaj handlowcy spotykają programistów, finansiści inżynierów, designerzy marketingowców. Jedni pomagają drugim w rozumieniu własnych światów i przestrzeni, w których pracują, oferując jednocześnie pomoc przy realizacji działań właściwych dla swojej branży. Coworking jest także idealną okazją do wymiany doświadczeń. Tu często biura wynajmują osoby zaczynające własny biznes, a także takie, które działają na rynku od lat. Dzięki codziennemu bytowaniu we wspólnej przestrzeni, mają oni okazję wymieniać się subiektywnymi doświadczeniami i inspirować  do zmian na lepsze.

Sylwia Połeć Creative coworkingSylwia Połeć

Creative Coworking
Ul. Stanisława Przybyszewskiego 17B
30-128 Kraków
Tele. 12 333 40 08
Tele. 728 443 283

www.creative-coworking.pl

Odwiedź nas na Facebooku

Skomentuj

Twój adres e-mail będzie niewidoczny.

*